تبلیغات
مطالب اینترنتی - دوچرخه همه‌جا هست!
 
مطالب اینترنتی
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397


این‌روزها دوچرخه كجاها پیدا می‌شود؟


دوچرخه همه‌جا هست!


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – علی مولوی:
دوچرخه‌جان بزرگ شده؛ خیلی بزرگ‌تر از چیزی که هرکدام از ما روزی فکرش را می‌کردیم. حالا ۱۷سالگی‌اش تمام شده و به نیمه‌های ۱۸سالگی رسیده.

دوچرخه‌جان بزرگ شده، اما فقط قد نكشیده، فقط صدایش دو رگه نشده و فقط جوش‌های نوجوانی روی صورتش سبز نشده؛ این‌روزها دوچرخه گسترش پیدا كرده و حالا همه‌جا هست.

هفته‌نامه‌ی دوچرخه‌ چندسالی است كه دیگر فقط در قد و قواره‌ی یك هفته‌نامه نیست. دوچرخه هم با فناوری روز و امكانات تازه همراه شده و حالا همه‌جا در دسترس شماست. هم در دسترس شماست و هم امكاناتی فراتر از نسخه‌ی چاپی پیدا كرده است.

شاید یكی از شانس‌های دوچرخه این باشد كه فرزند قرن بیست و یكم است و در قرن تازه متولد شده است. تقریباً هم‌سن و سال نوجوان‌های امروزه است و پا‌به‌پای آن‌ها زندگی می‌كند. حالا خوش‌بختانه یا شاید هم متأسفانه، راه‌های متنوعی برای ارتباط با دوچرخه وجود دارد.

متأسفانه از این جهت كه كم‌تر آقای پستچی را می‌بینیم كه برایمان نامه بیاورد و خوش‌بختانه از این جهت كه حالا می‌شود با تلگرام و اینستاگرام، راحت‌تر و سریع‌تر از قبل با دوچرخه در ارتباط بود.

حالا دوچرخه همه‌جا در دسترس است و اگر به هردلیلی نتوانید نسخه‌ی چاپ‌شده‌ی آن را تهیه كنید، از خواندن مطالب آن جا نمی‌مانید. در این مطلب می‌توانید با راه‌های تازه‌ی ارتباط با دوچرخه و امكانات تازه‌ی فضای مجازی دوچرخه بیش‌تر آشنا شوید.

دوچرخه شماره ۹۱۸

این‌روزها اینستاگرام از فضاهای ارتباط نوجوان‌ها با دوچرخه است. خیلی از تصویرگرها و عكاس‌های نوجوان از طریق اینستاگرام با دوچرخه در ارتباط هستند. بسیاری از نوجوان‌هایی كه سؤالی درباره‌ی دوچرخه دارند، در اینستاگرام به جوابشان می‌رسند.

خیلی‌ها هم از طریق اینستاگرام برای مطالب دوچرخه كامنت می‌گذارند و نظر خودشان را به دوچرخه می‌رسانند. بسیاری از دوچرخه‌ای‌ها هم مطالب چاپ‌شده‌شان را در اینستاگرام می‌گذارند و صفحه‌ی دوچرخه را در آن تگ می‌كنند تا به دیگران خبر بدهند كه اثرشان منتشر شده است.

ضمن این‌كه صفحه‌ی اینستاگرام دوچرخه فعالیت‌های متنوعی دارد كه مهم‌ترین آن‌ها «پیش‌نمایش دوچرخه» است. یعنی پیش از انتشار هرشماره‌ی دوچرخه، پیش‌نمایش مطالب مهم و خواندنی هرشماره در اینستاگرام معرفی می‌شود و دنبال‌كننده‌های صفحه‌ی دوچرخه در اینستاگرام، همیشه زودتر از بقیه‌ی نوجوان‌ها متوجه می‌شوند كه قرار است چه مطالبی را در دوچرخه بخوانند. @docharkheh_weekly

دوچرخه شماره ۹۱۸

اگر نتوانستید هفته‌نامه‌ی دوچرخه را تهیه كنید و به تلگرام هم دسترسی ندارید، جای نگرانی نیست. تمام مطالب هرشماره‌ی دوچرخه در اینترنت هم وجود دارد. شما همیشه می‌توانید مطالب هرشماره را به صورت جداگانه در بخش «كودك و نوجوان» سایت «همشهری آنلاین» بخوانید.

همشهری آنلاین هم كه همیشه در دسترس شماست. چه با كامپیوتر و لپ‌تاپ به اینترنت متصل شده باشید و چه با تبلت و موبایل‌های هوشمند.

ضمن این‌كه همشهری‌آنلاین امكان خاص دیگری هم در اختیار دوچرخه می‌گذارد. حتماً دیده‌اید كه گاهی در پایان برخی از مطالب دوچرخه، یك لینك از سایت همشهری‌آنلاین به‌صورت پی‌نوشت آمده است. زمان‌هایی كه مطالب دوچرخه، طولانی‌تر از فضای صفحه باشند، این امكان برای دوچرخه وجود دارد كه متن كامل مطلب در سایت همشهری‌آنلاین بارگذاری شود و متن كوتاه‌شده هم در دوچرخه به‌چاپ برسد.

یعنی شما خیلی وقت‌ها می‌توانید متن كامل مطالبی كه به‌خاطر كمبود فضای صفحه در صفحه‌های دوچرخه جا نشده‌اند، در همین سایت همشهری‌آنلاین بخوانید.

از طرف دیگر مطالب هرشماره‌ی دوچرخه به تفكیك شماره،‌ در همشهری آنلاین در دسترس شماست و می‌توانید هرشماره‌ای را كه می‌خواهید انتخاب كنید و مطالب آن شماره‌ی دوچرخه را بخوانید.

www.hamshahrionline.ir/service/children

دوچرخه شماره ۹۱۸

تلگرام هم از راه‌های ارتباطی مهم این‌ روزهای دوچرخه با مخاطبان است. دوچرخه، هم كانال تلگرام دارد و اكانت تلگرام. در اكانت تلگرام به نشانی (@DocharkhehWeekly)، معمولاً نوجوان‌ها آثارشان را برای دوچرخه می‌فرستند یا اگر پرسشی درباره‌ی دوچرخه دارند، مطرح می‌كنند و از همان طریق هم به پاسخشان می‌رسند.

در كانال تلگرام دوچرخه هم خبرهای خوب و زیادی هست. كانال تلگرام دوچرخه در روزهای سه‌شنبه‌ی هرهفته میزبان «رادیودوچرخه»‌ است. رادیودوچرخه، نام فعالیتی مجازی است كه به همت نوجوان‌های قدیمی دوچرخه پا گرفته و در آن دوچرخه را می‌شنوید!

یعنی هرهفته برخی از مطالب هرشماره‌ی دوچرخه به‌صورت فایل صوتی تولید می‌شود. این فایل صوتی، هم برای نوجوان‌های نابینا كه امكان خواندن دوچرخه را ندارند و هم نوجوان‌هایی كه فرصت كم‌تری برای خواندن دارند و ترجیح می‌دهند در ترافیك و وقت‌های آزادشان فایل صوتی گوش كنند، اتفاق جالب و منحصربه‌فردی به‌شمار آید.

فعالیت رادیودوچرخه از شماره‌ی 818 دوچرخه و هم‌زمان با 15سالگی دوچرخه آغاز شده و تمام فایل‌های رادیودوچرخه از آن‌زمان تا حالا در آرشیو كانال دوچرخه هست و شما می‌توانید هروقت كه خواستید به كانال مراجعه كنید و دوچرخه را بشنوید!

چهارشنبه‌ها هم روز مهمی در كانال تلگرام دوچرخه است. اگر به هردلیلی نتوانید نسخه‌ی چاپی دوچرخه را تهیه كنید، همیشه می‌توانید نسخه‌ی پی‌‌دی‌اف آن را در كانال دوچرخه بخوانید. به این ترتیب چهارشنبه‌ی هرهفته و قبل از انتشار شماره‌ی بعدی دوچرخه، نسخه‌ی پی‌دی‌اف شماره‌ی قبلی دوچرخه در اختیار مخاطبان كانال قرار می‌گیرد.

ضمن این‌كه همه‌ی شماره‌های گذشته‌ی دوچرخه، از شماره‌ی 800 تا امروز در آرشیو كانال موجود است و شما می‌توانید هروقت نیاز داشتید به شماره‌های قدیمی مراجعه كنید.

از دیگر فعالیت‌های كانال دوچرخه این است كه هروقت مسابقه یا خبری درباره‌ی دوچرخه وجود داشته باشد، از طریق كانال تلگرام به دوستان دوچرخه اطلاع‌رسانی می‌شود. ضمن این‌كه می‌توانید در برخی از مسابقه‌ها مثل «جلد برتر دوچرخه» هم در خود كانال شركت كنید و عدد مورد نظرتان را پیامك نكنید.

اما این تمام فعالیت كانال دوچرخه نیست. از سال آینده قرار است دو بخش تازه‌ی دیگر هم در كانال تلگرام فعالیت خود را آغاز كنند. در بخش اول قرار است شما بتوانید از طریق كانال تلگرام به مطالب منتخب دوچرخه در سایت همشهری آنلاین دسترسی داشته باشید و مطالب را در همان كانال به صورت «نمایش فوری» (Instant View) بخوانید.

در بخش دوم هم قرار است مطالب شماره‌های قدیمی دوچرخه و نسخه‌ی پی‌دی‌اف شماره‌هایی كه هرگز امكان خواندشان را نداشته‌اید، به‌مرور در كانال تلگرام قرار بگیرند و به آرشیو دوچرخه اضافه شوند.

برای دسترسی به همه‌ی این امكانات كافی است در كانال دوچرخه به نشانی زیر عضو شوید. ضمن این‌كه دوچرخه خوشحال می‌شود اگر از همه‌ی دوستان نوجوانتان هم دعوت كنید كه در كانال دوچرخه عضو شوند و به خانواده‌ی هفته‌نامه‌ی دوچرخه بپیوندند. @docharkheh_weekly

دوچرخه شماره ۹۱۸

  • عیدی ‌های دوچرخه در تلگرام!

اگر از اهالی كانال تلگرام دوچرخه باشید، احتمالاً یادتان هست كه سال قبل در كانال تلگرام دوچرخه، یك بسته‌ی استیكر نوروزی دوچرخه ویژه‌ی سال خروس را به‌عنوان عیدی برایتان آماده كرده بودیم.

ضمن این‌كه هم‌زمان با تولد 17سالگی دوچرخه، نسخه‌ی پی‌دی‌اف اولین شماره‌ی دوچرخه را هم برایتان در كانال گذاشتیم تا هم نوعی خاطره‌بازی برای نوجوان‌های دیروز اتفاق بیفتد و هم فرصتی در دسترس نوجوان‌های امروز قرار بگیرد كه هرگز اولین شماره‌ی دوچرخه را ندیده و نخوانده‌اند.

برای عیدی امسال هم دو عیدی ویژه در كانال دوچرخه خواهید داشت. اولی، نسخه‌ی پی‌دی‌اف اولین ویژه‌نامه‌ی نوروزی دوچرخه، به مناسبت نوروز سال 1380 است. خواندن مطالب متفاوت و جذاب این ویژه‌نامه‌ی 32صفحه‌ای از 17سال قبل، می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد. نه؟

عیدی دوم هم یك فایل ویدیو است كه احتمالاً برای نوجوان‌های قدیمی خاطره‌بازی تمام‌عیاری به‌حساب می‌آید و برای نوجوان‌های امروزی، هم تجربه‌ی تازه‌ای است. حتماً تا حالا در صفحه‌هایی كه به‌نوعی به تاریخچه یا گذشته‌ی دوچرخه پرداخته‌اند، نام «دوچرخه‌ی طلایی» را شنیده‌اید. جشنی كه در آن داوران نوجوان هفته‌نامه‌ی دوچرخه، بهترین كتاب‌های سال را انتخاب كردند.

بارها این نام و این توضیح را خوانده و شنیده‌اید، اما به احتمال قوی از جزییات ماجرا بی‌خبر بوده‌اید. به‌زودی می‌توانید در كانال تلگرام دوچرخه، خلاصه‌ای از این جشن خاطره‌انگیز و جالب را تماشا كنید و در خاطره‌بازی نوجوان‌های قدیمی دوچرخه شریك شوید.

دوچرخه شماره ۹۱۸لینک منبع

مطلب دوچرخه همه‌جا هست! در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه